Lista wpisów
Lista wpisów

Spodnie do pracy - jakie wybrać?

23.10.2018
#SPODNIE DO PRACY
#SPODNIE MĘSKIE

Każdy mężczyzna chyba zadaje sobie pytanie, jakie spodnie można założyć do pracy, a które są niedopuszczalne. Czy w miejscu pracy wypada nosić jeansy? Okazuje się, że wiele zależy od pracodawcy i charakteru wykonywanej pracy.

Chinosy do pracy

Spodnie typu chino są chyba najbardziej uniwersalne. Produkuje się je z wysokiej jakości bawełny. Cechują się prostymi nogawkami. Obowiązkowo powinny również posiadać skośne kieszenie z przodu oraz wewnętrzne tylne. Najbardziej klasyczne są modele w odcieniach brązu i beżu. Spodnie chino są doskonałym dodatkiem zarówno do eleganckiej koszuli i marynarki, jak i T-shirtu. Dlatego nosić je mogą bez obaw przedstawiciele wielu zawodów. Doskonale sprawdzają się w biurach wszelkiego rodzaju.

Warto przy tym pamiętać, że chinosy w wersji eleganckiej różnią się od modeli casualowych nieco krojem oraz wykorzystaną do ich produkcji tkaniną. W tym przypadku wykorzystuje się bowiem przede wszystkim materiał grubszy i nieco bardziej sztywny, dlatego spodnie układają się inaczej. Eleganckie spodnie typu chino nie są tak luźne jak ich wersja casualowa. Dzięki temu prezentują się bardziej stylowo, ale jednocześnie są mniej formalne niż klasyczne spodnie męskie wizytowe. To propozycja dla panów, którzy na co dzień preferują nieco luźniejszy styl, ale jednocześnie w pracy chcą się prezentować profesjonalnie.

Gdzie poradzą sobie Jeansy?

Jeansy są chyba najpopularniejszymi spodniami na świecie. Czy jednak wypada założyć je do pracy? Okazuje się, że tak, ale nie do każdej. W biurach, gdzie panuje businessowy dress code np. w kancelarii adwokackiej można sobie na nie pozwolić jedynie w tzw. casual friday. Jednak i tak należy połączyć je z marynarką i koszulą. Do pracy trzeba wybrać model zupełnie gładki, bez dziur czy przetarć. Lepszym rozwiązaniem są spodnie czarne lub granatowe niż kolorowe czy jasne.

Jeansy dzisiaj z powodzeniem można połączyć z marynarką, ale wbrew pozorom nie jest to łatwe. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma estetyka spodni. Nie mogą być one zniszczone czy brudne. Liczy się wysoka jakość zastosowanego materiału i prostota. Z marynarką zawsze więc najlepiej prezentują się jeansy klasyczne (regular) w ciemnej, stonowanej kolorystyce.

Najlepiej postawić na czerń lub granat. Co więcej, spodnie jeansowe połączyć można tylko z marynarką casualową. Zestawienie jeansów z marynarką od garnituru nigdy nie prezentuje się dobrze. Buty z kolei nie mogą być ani zbyt eleganckie, ani zbyt sportowe.

Spodnie garniturowe

W wielu biurach, urzędach, bankach czy kancelariach bez względu na porę roku należy mieć na sobie spodnie garniturowe. Dzisiaj na szczęście w sklepach bez problemu znaleźć można modele wykonane z lekkich, naturalnych i przewiewnych tkanin. Zapewniają one pełną swobodę ruchu i są bardzo wygodne. Doskonałym rozwiązaniem są przede wszystkim spodnie w odcieniach szarości i granatu. Nieco bardziej odważne są te w prążki czy kartę.

W sytuacjach oficjalnych warto mieć zawsze na sobie spodnie materiałowe w kant. Jeśli natomiast w miejscu pracy panuje bardziej swobodna atmosfera, można wybrać model nieco mniej formalny.

Krótkie spodnie do pracy - czy to dobry pomysł?

Kiedy latem upały dają się we znaki niektórzy mężczyźni, wykonujący nieco mniej reprezentatywne zawody decydują się do ubranie do pracy krótkich spodenek różnego rodzaju. Czy to dobry pomysł, a może nie wypada do pracy zakładać popularnych szortów? W wielu firmach jest to zabronione nawet w przypadku tzw. pracowników produkcyjnych, gdyż również i oni mają na co dzień kontakt z klientem. Ponadto dzisiaj trudno jest spotkać firmę, w której nie działa klimatyzacja.

Oczywiście krótkie spodnie nie są dopuszczalne w bankach, urzędach czy korporacjach. W tym przypadku zawsze trzeba mieć na sobie długie spodnie. W okresie letnim można jednak sięgać po modele uszyte z nieco lżejszych, bardziej przewiewnych materiałów. Doskonale sprawdza się przede wszystkim len. Jego jedyną wadą jest tylko to, że bardzo szybko się mnie. Dlatego na tego rodzaju spodnie należy zawsze bardzo uważać.