Lista wpisów
Lista wpisów

Jakie spodnie każdy mężczyzna powinien mieć w szafie?

10.05.2021
#SPODNIE MĘSKIE MATERIAŁOWE
#SPODNIE MĘSKIE DUŻE ROZMIARY
#KOSZULE MĘSKIE BAWEŁNA
#SPODNIE BAWEŁNA
#SPODNIE WIZYTOWE

Mężczyźni noszą spodnie każdego dnia, codziennie, całe życie, dlatego właściwy wybór do okazji, sylwetki i gustów jest bardzo ważny. W pierwszym rzędzie należy zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar spodni, aby nie kupić za dużych, za krótkich czy zbyt wąskich. Wbrew pozorom wybór spodni i zmierzenie spodni podczas zakupów w internecie nie jest wcale trudnym zadaniem, o czym możecie się dowiedzieć z naszego poradnika:

LINK do poradnika – jak mierzyć spodnie?

Jeans – klasyka zawsze w modzie

Od 150 lat jeansy są zawsze modne. Skąd się bierze ta niezwykła popularność prostych spodni, które miały służyć robotnikom? Może dlatego, że są wytrzymałe, wygodne i funkcjonalne. Niebieskie jeansy, a tak naprawdę w kolorze indygo, to klasyk klasyków i jednocześnie doskonała podstawa do rozmaitych stylizacji. Niebieskie jeansy to jednak coś więcej niż tylko bawełniane spodnie, to rzecz kultowa, która na stałe zapisała się w naszej popkulturze. Ma je w szafie każdy mężczyzna, bo doskonale sprawdzają się w pracy, szkole, domu, na imprezie – jednym słowem niemal wszędzie. Nie ma znaczenia do czego ubierzesz jeansy, masz pewność, że będą zawsze pasować. Panowie jeszcze nie wpadli na to, jak to zrobić, aby jeansy pasowały do ślubnego garnituru… Ale z pewnością nie brak i takich pomysłów na ubranie tych kultowych spodni do ślubu.

Chinos – wygodne spodnie materiałowe na co dzień

Chinosy to obok jeansów najbardziej uniwersalne i wygodne spodnie do noszenia na co dzień. Świetnie sprawdzają się z klasyczną koszulą w białym czy niebieskim kolorze, z t-shirtem czy marynarką. Możesz je założyć do niemal każdego rodzaju obuwia – zarówno do sneakersów, czy wizytowych oksfordów, sprawdzą się nawet do wygodnych sandałów latem. Chinosy mają tę przewagę na jeansami (o ile to możliwe), że ich kolorystyka jest daleko bardziej zróżnicowana. Jeansy są najczęściej niebieskie, a chinosy mogą być w każdym kolorze.

Spodnie wizytowe

Spodnie wizytowe zazwyczaj były szyte z wełnianych tkanin, ale ostatnimi czasy równie dobrze sprawdza się bawełna z domieszkami, ważne aby były wygodne. Co jest najważniejsze w tego rodzaju spodniach? Powinny mieć odpowiedni krój, najczęściej prosty i na kant, ale nie jest to obowiązkowy element. Najważniejsze, aby były bardziej formalne niż chinosy, ponieważ nosi się je do marynarki na bardziej oficjalne okazje. są to bardziej oficjalne spodnie męskie materiałowe niż chinosy czy jeansy. W spodniach wizytowych możesz pójść na wesele, rodzinną uroczystość czy spotkanie biznesowe, rozmowę o pracę. Spodnie wizytowe oprócz formalnych stylizacji możesz też nosić na co dzień, do koszuli i sneakersów – obecnie moda zezwala na zaskakujące połączenia, które wcześniej nie wzbudzały zachwytów. Ważne, że spodnie wizytowe, szyte z wełny nadal cieszą się popularnością wśród znawców mody, a ich popularność nie spada pomimo zmieniających się mód.