Lista wpisów
Lista wpisów

Jak dobrać odpowiedni pasek do spodni męskich?

05.03.2019
#PASKI
#PASKI MĘSKIE

Wybór pasków męskich na rynku jest bardzo duży. Wszystkie posiadają odpowiednie dopasowania do różnych rodzajów spodni i stylizacji. Klamry,  materiały,  odcienie oraz wielkości nie są bez znaczenia, ponieważ tym drobnym detalem możemy poprawić swój wygląd, ale również zepsuć cały starannie wybierany ubiór. Dlatego też wybranie odpowiedniego paska jest bardzo problematyczne i pojawiają się dodatkowe trudności przy dopasowaniu. Z tego też względu warto przeczytać jak dobierać odpowiednie wzory do stylizacji oraz w jaki sposób je dopasować.

Co powinniśmy wiedzieć przed zakupem paska? 

Przed pójściem na zakupy powinniśmy się zastanowić do czego jest nam potrzebny pasek oraz w jakich okolicznościach będziemy go nosić. Niestety nie możemy kupić jednego paska do wszystkiego, ponieważ żaden do wszystkiego nie pasuje. Tak samo, jak buty, im ich więcej w różnych kolorach, tak samo paski powinniśmy mieć w dużej gamie kolorystycznej. Dzięki temu możemy zawsze mieć dodatek pasujący do naszego ubrania.

Jaki pasek wybrać do stylizacji biznesowej?

Paski nadające się do noszenia w sytuacjach biznesowych, uroczystościach o podniosłym charakterze lub w każdej innej sytuacji, w której powinieneś nosić eleganckie spodnie męskie bez kantów powinny mieć dwie funkcje: praktyczna oraz estetyczną. Świadczyć o klasie właściciela, ale jednocześnie przytrzymywać spodnie na odpowiednim miejscu. Podstawą stylu formalnego są paski garniturowe, które powinny pasować materiałem oraz kolorem do butów oraz dodatków. Należy zwracać uwagę, aby były jak najbardziej stonowane i klasyczne. Odpowiednimi są w kolorach granatowym lub czarnym, posiadają dyskretne klamry srebrne oraz pasują do spinek od mankietów i zegarka. Cały strój będzie dzięki temu do siebie pasował i nie będziemy popełniać modowego błędu.

Paski męskie - rodzaje

Pasek do stylizacji nieoficjalnej

W stylizacji nieoficjalnej nie potrzebujemy już tak eleganckiego paska dlatego też możemy poeksperymentować z wzorami i kolorami. Do spodni typu chinos i gładkiej koszulki, można dobrać pasek zamszowy.  W takim zestawieniu ważne jest, aby nie przesadzić ze wzorami i kolorami. Gdy mamy ubranie w geste wzory lepiej pasek wybrać stonowany i bez printu, natomiast jeśli ubierzemy się bez wzorów możemy eksperymentować z wzorem na pasku lub jego fakturą czy też kolorem. Dobrym pomysłem jest też próbowanie dopasować paska do wzoru na jakimś elemencie ubrania lub innego dodatku. W takiej stylizacji możemy również dobierać paski z wielkimi klamrami do jeansów, czy też szersze lub węższe w zależności od spodni. Paski parciane pasują do sztruksów, spodni lnianych oraz do jeansu. Do bieli natomiast można zrezygnować z paska, gdyż często przytłacza sylwetkę oraz zaburza jej proporcje.

Czy długość paska ma znaczenia?

Podstawowym parametrem pasków, tak samo, jak wzór czy materiał jest ich długość. Odpowiedni będzie dobrze leżał i spełniał swoja rolę, za mały pokazuje większy brzuch i jest niewygodny a do tego wygląda nieestetycznie, za długi będzie zwisał. Dobierając odpowiednią długość powinniśmy zmierzyć obwód pasa, która odpowiada rozmiarom od 34 do 46. Najlepiej wybierać paski, które możemy zapiać na środkową dziurkę z tego względu, że jeśli przytyjemy lub schudniemy, nie będzie problemu z dopasowaniem.

Najczęstsze błędy w wyborze pasków

Pierwszym i podstawowym błędem jest dobieranie paska innego koloru niż buty w stylizacji formalnej. Drugim zestawienie innych kolorystyczne pasków z zegarkiem np. srebro ze złotem. Kolejnymi to: za krótki pasek, noszenie jednego do wszystkich stylizacji, nieposiadający klamry w formalnym ubiorze, dobieranie zwykłego paska do smokingu, który to powinien mieć pasek smokingowy. Błędem jest też noszenie za szerokich lub za wąskich pasków, dobieranie do stylizacji formalnych pasków parcianych, zakładanie pasków do spodni bez szlufek, łączenie ich ze spodniami z szelkami.

Wybór paska jest bardzo ważnym elementem w ubiorze mężczyzny. Nawet najlepiej ubrany z niedopasowanym paskiem popełnia modowy błąd, przez który inni mogą postrzegać go jako mało schludnego czy też nieeleganckiego. Wiedza co z czym łączyć tworzy najlepszą kompozycję, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na dobór dodatków do strojów a w szczególności pasków. Dobrze ubrany mężczyzna wie jakich błędów nie popełniać i jak łączyć stroje oraz dodatki, aby wyglądać estetycznie.