Lista wpisów
Lista wpisów

Jak dobrać spodnie męskie?

26.01.2019
#JAK DOBRAĆ
#SPODNIE MĘSKIE

Mężczyźni przez zdecydowaną część roku noszą długie spodnie. Dlatego też tak duże znaczenie ma wybór odpowiedniego kroju i rozmiaru. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być łatwe, ale w praktyce wielu panów ma duży problem z podjęciem dobrej decyzji w tym zakresie. W rezultacie noszą zbyt długie spodnie, a niektórzy także modele źle dopasowane do swojej sylwetki.

Jaki rozmiar męskich spodni wybrać?

Z wyborem rozmiaru spodni większość mężczyzn ma chyba największy problem. W sklepach spotkać się można na ogół z rozmiarówką  opartą na dwóch wymiarach. Pierwsza liczba to długość pasa, a druga długość nogawki. Nie jest to jednak wymiar podany w centymetrach. W większości sklepów nie można przy tym znaleźć spodni we wszystkich rozmiarach. Dominuje standardowa rozmiarówka w zakresie od 28/30 do 38/36.

Zobacz jak mierzyć spodnie męskie (kliknij tutaj)

Co jest najważniejsze w czasie kupowania spodni męskich?

Spodnie nie powinny być przede wszystkim zbyt luźne w pasie, bo ściskanie ich paskiem nie ma po prostu sensu. Wówczas w pasie tworzą się mało estetyczne fałdy, które pogrubiają optycznie całą sylwetkę. Jeśli mowa o długości nogawki, to powszechnie przyjęło się, że im jest ona węższa, tym spodnie powinny być krótsze. Spodnie powinno mierzyć się do butów, z którymi będą na ogół noszone. Szerokie nogawki powinny opadać na buty, tworząc jedno zagięcie, a wąskie muszą sięgać za kostkę.

Najpopularniejsze rodzaje (kroje) męskich spodni

W praktyce wyróżnia się kilka najpopularniejszych krojów męskich spodni. Najbardziej dopasowane do ciała są spodnie skinny. Nogawki opinają w tym przypadku nogi na całej długości. To propozycja dla szczupłych, ale nie chudych panów. Z kolei mężczyźni o normalnej budowie ciała, będą w nich wyglądać raczej niekorzystnie. Slim to krój również dopasowany do ciała, ale w mniejszym stopniu niż skinny. Uda są dość opięte, ale na łydkach materiału jest już więcej. Tego typu spodnie są idealne dla mężczyzn o szczupłej i normalnej budowie ciała.

Mało znanym fasonem spodni są trappered. W tym przypadku nogawki w udach są nieco luźniejsze, a całe spodnie lekko zwężają się ku dołowi, wyszczuplając całą sylwetkę. W takich spodniach w zasadzie każdy mężczyzna prezentuje się dobrze, o ile wybierze odpowiedni rozmiar.

 

spodnie męskie Sempre

Coraz większą popularnością cieszą się spodnie typu joggery (baggy). Rozpoznać je można łatwo po nieco niższym kroku oraz wąskiej, dopasowanej do ciała nogawce. Nogawki dodatkowo są często zakończone ściągaczem. Joggery to spodnie dla każdego, ale powszechnie kojarzy się je raczej ze stylem ulicznym.

Najbardziej klasycznym modelem spodni męskich regulary. W tym przypadku nogawka jest niemal w 100% prosta. Co ciekawe, szczupli panowie w takich spodniach prezentują się raczej przeciętnie. To propozycja raczej dla mężczyzn o normalnej budowie ciała oraz tych, którzy mają nieco nadprogramowych kilogramów. Nieco poszerzoną wersją klasycznego regulara są spodnie loose. Są one przeznaczone dla nieco większych osób.

Najrzadziej w sklepach spotkać się można z dzwonami. To spodnie o szerokich nogawkach, które poszerzają się ku dołowi. Przywodzą one na myśl lata 60. i 60. ubiegłego wieku.

Jaki stan męskich spodni wybrać?

W tym przypadku do wyboru są aż trzy różne stany. Modele spodni z niskim stanem to popularne biodrówki. Najczęściej występują one w formie spodni skinny czy slim. Niski stan podkreśla męskie pośladki i miednicę. Z drugiej strony bywa kłopotliwy np. w czasie kucania czy schylania się, bo może odsłonić nieco za dużo. Niski stan najlepiej sprawdza się w przypadku osób szczupłych oraz z lekko wystającym brzuchem.

Najbardziej standardowym rozwiązaniem są spodnie z klasycznym stanem. Ponadto wyróżnia się modele ze stanem wysokim. W tym przypadku linia znajduje się powyżej pasa. W ten sposób panowie z niewielkim brzuchem mogą go skutecznie ukryć. Tego typu spodnie są też idealne dla osób bardzo wysokich. Wysoki stan ładnie podkreśla męskie pośladki. Poza tym tego typu spodnie są powszechnie uważane za najwygodniejsze, ale co ciekawe, wcale nie cieszą się największą popularnością.

A jakie spodnie najlepiej odpowiadają Tobie?