Lista wpisów
Lista wpisów

Jak dbać o bawełniane spodnie i koszule męskie?

30.11.2021
#BAWEŁNIANE KOSZULE MĘSKIE
#SPODNIE BAWEŁNIANE MĘSKIE

Wysokiej jakości bawełniane koszule i spodnie męskie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Przestrzeganie odpowiednich zasad przy praniu i prasowaniu znacznie przedłuża żywotność odzieży i zapewnia jej świetny wygląd przez długi czas. Sprawdź więc, jak właściwie zadbać o bawełniane spodnie i koszule męskie!

Bawełniane koszule i spodnie — czym się wyróżniają?

Bawełniane spodnie i koszule męskie dostępne są w wielu fasonach, kolorach czy wzorach. To odzież odpowiednia zarówno dla panów bardzo wysportowanych, jak i tych o sylwetce ponadwymiarowej. Szeroki wybór fasonów i krojów sprawia, że każdy mężczyzna znajdzie odpowiedni dla siebie model koszuli czy spodni z bawełny.

Swoboda wyboru dotyczy także kolorów i deseni. Bawełniane spodnie i koszule męskie świetnie trzymają barwy, naniesione na nie wzory są więc trwałe. Asortyment kolorów i deseni jest wręcz nieograniczony. Dostępne są klasyczne bawełniane koszule męskie utrzymane w jednolitych barwach — np. eleganckiej bieli czy granacie. Mniej oficjalne czy casualowe koszule męskie mogą być ozdobione rozmaitymi wzorami. Dostępne są kraty, paski czy kropki, ale również motywy roślinne, geometryczne lub zupełnie abstrakcyjne.

To samo dotyczy bawełnianych spodni męskich. To zarówno klasyczne, eleganckie modele wizytowe, jak i mniej formalne chinosy i jeansy o różnej barwie i stylu.

Bawełniane spodnie i koszule męskie to zatem doskonała odzież na każdą okazję. Jednak aby zachowała idealny wygląd i swoje właściwości, należy o nią odpowiednio dbać.

Jak prać bawełniane spodnie i koszule męskie?

Bawełniane koszule i spodnie można bez problemu prać w pralce (jak i ręcznie). Najważniejsze jest odpowiednie ustawienie temperatury i stosowanie właściwych detergentów.

Przede wszystkim bawełniane koszule i spodnie męskie pierze się w temperaturze 30-40 stopni Celsjusza. Mowa tu oczywiście o wysokiej jakości tkaninach złożonych w 100% z bawełny. Tkaniny z domieszkami (np. poliestru) można prać w temperaturach wyższych (do 60 stopni Celsjusza). Nie warto też ustawiać nadmiernych obrotów przy wirowaniu. Zakres od 400 do 600 obrotów na minutę pozwoli uniknąć mechacenia tkaniny.

Do prania bawełnianych spodni i koszul męskich można wykorzystać standardowe proszki czy kapsułki. Ważne tylko, by stosować odpowiednie detergenty do białej i kolorowej odzieży.

Prasowanie bawełnianych koszul i spodni

Bawełniane koszule i spodnie wymagają też odpowiedniego prasowania. Bawełna jest wdzięcznym materiałem, który może wiele znieść, dlatego nie ma problemu, by prasować ją samemu.

Koszule i spodnie bawełniane najlepiej prasować, kiedy są lekko wilgotne. Można to zatem robić przed ich pełnym wyschnięciem po praniu, ale równie dobrze sprawdzi się delikatne spryskanie wodą. Oczywiście dobrze też stosować żelazka parowe, które przynoszą zdecydowanie lepsze efekty niż prasowanie “na sucho”.

Jeśli martwi Cię możliwość przypalenia materiału podczas prasowania koszul i spodni bawełnianych, możesz zastosować specjalną nakładkę ochronną na żelazko. Izoluje ona odzież od bezpośredniego kontaktu ze stopą urządzenia.

Ważne jest też odpowiednie przechowywanie wyprasowanej odzieży. Bawełniane koszule męskie bezwzględnie należy rozwiesić na wieszaku i tak trzymać w szafie. Spodnie można również trzymać na wieszakach, ale dobrze poskładane też będą świetnie wyglądać po wyjęciu z szafy.